KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17212427

nr 1721 2427

Sascha Bolin

(1889-1967), Sverige

Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 50x72 cm, yttermått inklusive ram: 60x83 cm

Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 1 september 2025
kl 20:15:00

Sascha Bolin

Läs mer om Sascha Bolin